Motopůjčovny jsou drahé

Autopůjčovnu v Praze trumfne moto půjčovna

Doprava po Praze není vůbec jednoduchá a vyznat se v pravidlech parkování v Praze je jen pro opravdové znalce místních poměrů. Modré zóny zaplavily většinu centra Prahy. To by nebylo tak hrozné, kdyby byla pravidla parkování jednotná. Bohužel každá městská část si určuje, jak se u nich bude parkovat a jediné na čem se shodnou všichni je cena za parkování. Ten kdo vlastní parkovací oprávnění pro Prahu 2, nesmí v žádné jiné části za tento poplatek zaparkovat. Musí si absurdně koupit parkovací lístek, stejně jako mimopražský motorista.

modré zóny

Postupem času se různobarevné zóny pomalu proměnily na dvě základní barvy. Modrá a fialová. Rezidenti místní části mohou parkovat na obou zónách ve své městské části neomezeně. Přespolní motoristé už si zadarmo moc nezaparkují. Když ano, musí si pečlivě nastudovat od kdy do kdy mohou na fialových zónách parkovat bez poplatku. A že to není tak jednoduché, dokazují nejednoznačné informace na dodatkových tabulích pod těmito značkami. Někde můžete parkovat bez omezení od osmi večer do osmi do rána, někde to je jen od šesti ráno do osmi ráno. Někde modré zóny neplatí o víkendu, jinde zase ano. Větší volnost je na zónách v sobotu a v neděli, to se Pražáci vydávají na víkend na chatu a Praha je poloprázdná.

Autopůjčovny v Praze to mají složité

Autopůjčovnám v Praze tak nastaly krušné časy, jelikož klienti, kteří si dříve půjčovali auta, nemohou v současné době zaparkovat s tímto autem před svým domem, i když mají v občanském průkazu trvalý pobyt v Praze. Zde se naskýtá možnost založit půjčovnu skútrů. Ty totiž nepotřebují žádnou parkovací kartu a v modrých zónách mohou parkovat zdarma. Zabírají sice parkovací místa automobilům, ale zatím to není příliš častý jev. V současné době jezdí po Praze čím dál více těchto motocyklů a teplé dny přejí také cyklistům. V Praze je oblíbená i půjčovna kol. Potíže pro pronajímatele těchto dvoustopých vozítek jsou ovšem značné.

nehoda

Každou chvíli se ze zpráv dozvídáme, kde se který motocykl srazil s osobním automobilem. Následky těchto nehod jsou vždy horší pro motocyklistu. I když má přednost, při srážce je minimálně chráněn a smrtelná zranění nejsou výjimkou. Asi také pro to je půjčovné motocyklů srovnatelné s půjčovným aut v autopůjčovnách. Záloha se vybírá vysoká, jelikož pojištění v půjčovně letí do závratné výše. Tato rizika se nechává pojišťovna logicky zaplatit.

3 listopadu, 2018