Pražské autopůjčovny

Autopůjčovny v Praze

autopůjčovny

Pražské autopůjčovny existují již od nepaměti. Již za komunismu si bylo možné půjčit auto, které mělo jinak barevné registrační značky. Nabídka půjčoven aut se postupně přes tištěná media dostala na internet, který je pro tuto oblast podnikání ideálním reklamním prostředkem. Dnes si každý může okamžitě porovnat ceny, které zaplatí za půjčení auta. Někomu se může zdát, že jsou dost vysoké, když se ovšem ponoří hlouběji do této problematiky, zjistí, že nezaplatí o mnoho více, než když jezdí svým vozem. Samozřejmě záleží na tom, jak často konkrétní člověk jezdí a kolik najede za určité období kilometrů.

Všeobecně se auto vyplatí půjčovat, pokud nejezdíte příliš často. Ono totiž takové stojící auto na parkovišti „užere“ přibližně 100 Kč denně z vaší peněženky. Ne že byste museli tyto peníze zaplatit, ale to auto jste za nějakou sumu peněz koupili a každým dnem byste ho prodali o přibližně 100 Kč levněji. Někdo tvrdí, že auto je černá díra. Peníze v něm mizí a auto je levnější a levnější, místo toho, aby se zhodnocovalo jako třeba byt v Praze. Většinou je jedno, jestli vlastníte nové auto nebo starší kousek. Pokud se nejedná o totální vrak, peníze sypete do obou dvou stejně.

Automobil je drahá záležitost

U nového auta jeho hodnota letí dolů o hodně rychleji. Starší auto si naopak vybírá svoji daň ve formě oprav. S novým autem musíte jezdit na servisní prohlídky do autorizovaného servisu, abyste nepřišli o záruku a tyto prohlídky stojí také pěkný balík. Například výměna oleje po 15 000 km vás u Fabie vyjde na cca 3000 Kč, za větší prohlídku pak v servisu necháte klidně 7 000 Kč. Ty samé peníze ovšem dáváte ve formě oprav i do staršího auta. Ten se stává v některých případech nepěknou loterií, jelikož oprava některých částí automobilu může klidně převýšit jeho tržní hodnotu. Závady motoru, převodovky či naftového čerpadla mohou vašeho miláčka z důvodu neefektivnosti opravy odstavit na dobro.

autopůjčovny

Pokud zajdete do autopůjčovny v Praze, máte jasno, kolik vás bude nájemné stát a v případě poruchy máte klidné spaní. Všechny půjčovny mají sjednané asistenční služby, takže vám v případě poruchy či nehody vždy někdo přispěchá na pomoc a za opravu nezaplatíte vůbec nic. Autopůjčovna Praha má velice slušné ceny a určitě nezaplatíte za pronájem automobilu více než jinde. Auto si navíc můžete vyzvednout v centru Prahy, a to i o víkendech a svátcích. Modré zóny sice napáchaly zatím více zla než dobra, ale se daří s nimi úspěšně žít. Některé vozy mají parkovací karty pro Prahu 2.

3 listopadu, 2018